اخبار برگزیده

دبیر کل سازمان حقوق بشر امت واحده جهان اسلام مطرح کرد:

انتقال پیام رهبر انقلاب به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان نقطه عطفی در تعامل و هم افزایی ادیان به شمار می رود

ادامه مطلب: دبیر کل سازمان حقوق بشر امت واحده جهان اسلام مطرح کرد:

حاکم اهل سنت شارجه امارات: بیان داشتند به امام علی (ع) اقتدا کنید.

 

حاکم اهل سنت شارجه امارات: بیان داشتند به امام علی (ع)اقتدا کنید.

 

حاکم اهل سنت شارجه امارات:

 

که از سوی علی کهنمویی دبیر کل سازمان حقوق بشر اسلامی دو سال پی در پی لقب

 (صحابه پیامبر در غدیر خم) انتخاب شده است در پاسخ به خبرنگار که از ایشان سوال کردند:

الگوی شما در زندگی بعد از پیامبر(ص)کیست؟

 بیان داشتند: علی، جوانی که قبل از این که از نظر سن، بالغ شود، رشدش کامل شد.

 از سیرت او بسیار آموختم.

 از شجاعت علی حرف نمی زنم.

 از عمق ایمان علی سخن نمی گویم.

 از شخصیت فرهنگی او سخن می گویم.

 علی نخستین شخصیت فرهنگی درجه یک اسلامی بود.

 هرکس می خواهد شخصیت فرهنگی خود را بالا ببرد،

 به نوشته های علی توجه کند.

 من از همه می خواهم که به علی اقتدا کنند.

 متشکرم.

 

 

 

 

(قطعنامه تعیین روز بین المللی مقابله با اسلام هراسی تصویب شد)

 

علی کهنمویی دبیر کل سازمان حقوق بشر امت واحده جهان اسلام مطرح کرد:

این قطعنامه عزم ما را برای مقابله موثر و سازنده با اسلام هراسی به عنوان یکی از چالش های اصلی جامعه بین المللی نشان می دهد.

 

قطعنامه «روز بین المللی مقابله با اسلام هراسی» اسفند ماه سال گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اجماع آرای حاضرین به تصویب رسید و 15 مارس یعنی 24 اسفند هر سال با عنوان روز جهانی مبارزه با اسلام هراسی نامیده می شود.

کشورهای اسلامی و سردمدار آن ها جمهوری اسلامی ایران از بانیان این قطعنامه بودند که در تهیه پیش نویس و تصویب آن تلاش زیادی کردند و در راستای به تصویب رسیدن آن ایران به همراه پنج کشور دیگر یعنی پاکستان، ترکیه، عربستان ، اردن و اندونزی رهبری مذاکرات مربوط به این قطعنامه را برعهده داشتند.

در این قطعنامه موارد مختلفی در باره مقابله با اسلام هراسی مطرح شده است که از مهم ترین آنها، این است که  هرگونه اظهارات تنفر آمیز و خشن علیه مسلمان محکوم است. همچنین موافقان این قطعنامه خواستار تقویت تلاش های بین المللی برای ارتقای مدارا، تحمل و صلح هستند.

قطعنامه «روز بین المللی مقابله با اسلام هراسی» از سازمان ملل و دیگر سازمان های بین المللی می خواهد که بطور موثر در مورد مقابله با اسلام هراسی آگاهی بخشی کنند و این روز را گرامی بدارند.

علی کهنمویی دبیر کل اتحادیه جهانی حقوق دانان مسلمان ضمن گرامیداشت این روز  اظهار کرد: ما با تصویب این قطعنامه و نامگذاری 15 مارس با عنوان «روز بین المللی مقابله با اسلام هراسی»، می‌توانیم درک جهانی بهتری از اسلام و احکام اسلامی ایجاد کنیم و از طریق مجمع عمومی سازمان ملل،  پیام همبستگی و همکاری بین‌المللی را به همه جهان ارسال کنیم.

وی تاکید کرد: این قطعنامه عزم ما را برای مقابله موثر و سازنده با اسلام هراسی به عنوان یکی از چالش های اصلی جامعه بین المللی نشان می دهد.

کهنمویی با اشاره به تحرکات ضد اسلام و مسلمانان طی چند دهه اخیر متذکر شد: متاسفانه این اقدامات به طور مزمنی توسط برخی رسانه‌ها، سیاستمداران،  اینفلوئنسرها و در نیز گفتمان های دانشگاهی تقویت شده‌اند.

وی در باره نحوه برخورد با چنین اقداماتی گفت: ما باید سخنان نفرت انگیز و اعمال تبعض علیه مسلمانان را به شدت محکوم کنیم و در عین حال اقدامات لازم را برای جلوگیری از این نقض حقوق اولیه انسانی مسلمانان انجام دهیم.

حقوق بشر از نظر امام علی (ع) شبکه خبری جهانی الحراء

    حقوق بشر از نظر امام علی (ع) 

 

 

 

 

از انچه که درعصرحاضر گرایش بیشتری برای  تامل در اندیشه ها و سیره رفتاری مولا دیده میشود،از همین رو ضمن عرض ارادت به ساحت روح ملکوتی آن الگوی عدالت خواهی  و حق طلبی و حسرت از اینکه علیرغم قرن ها عرض ارادت هنوزنتوانسته ایم بسیاری از توصیه های ایشان را در  عرصه فردی یا اجتماعی جوامع مسلمان عملی سازیم،از باب فرصت مقتنم بهره مندی از ذخائرآن شخصیت ماندگار،

ایشان خطاب به فرزندشان که میتواند برای همه فرزندان  معنوی  و عموم انسان هاراه گشا باشد را یادآوری میکنیم.مجدداَ یاد آوری میگردد : بسیاری ازاین توصیه های طلایی در ادیان و فرهنگ های مختلف  نیزمطرح شده و قواعد مطلوب مشترک جهانی تلقی میشود.امید آنکه رعایت این توصیه ها در جهان به خوبی نهادینه شود.

 

 

 

 

 

ادامه مطلب: حقوق بشر از نظر امام علی (ع) شبکه خبری جهانی الحراء

مطالب بیشتر ...

  1. حقوق بشر به عنوان یک پروژه بین‌المللی
  2. منشور 36 ماده ای حقوق بشر
  3. آشنایی با ستاد حقوق بشر
  4. رئیس قوه قضاییه: در زمینه حقوق بشر نباید رویکرد انفعالی داشته باشیم

لینک های مرتبط

تبلیغات