فلاحت‌پیشه با رای اکثریت به عنوان رئیس جدید کمیسیون امنیت ملی مجلس انتخاب شد.

به گزارش تسنیم، انتخابات هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای سال سوم دوره دهم، عصر امروز(یکشنبه، سوم تیر) برگزار شد که در این نشست، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با رأی اکثریت اعضای کمیسیون به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در یک سال آینده انتخاب شد.

همچنین در این جلسه، محمدمهدی برومندی و کمال دهقانی‌فیروزآبادی نیز به ترتیب به عنوان نواب اول و دوم انتخاب شدند، نجفی خوشرودی نیز به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.

واکنش حماس به قعطنامه شورای حقوق بشر

واکنش حماس به قعطنامه شورای حقوق بشر

واکنش حماس به قعطنامه شورای حقوق بشر

حقوق بشر  > جهان  - جنبش مقاومت اسلامی (حماس) از قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل در خصوص اعزام بازرسان بین المللی برای تحقیق درباره جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان طی روزهای گذشته وکشتار راهپیمایی کنندگان مسالمت جو، استقبال کرد.

به گزارش ایرنا، در قطعنامه آمده است که تیم تحقیقات باید به موارد تخلف و همچنین مواردی که از ۳۰ مارس (10 فروردین) تاکنون جنایت جنگی علیه غیرنظامیان فلسطینی معترض به شمار می رود، رسیدگی کند.
به گزارش روز شنبه پایگاه خبری فلسطین الیوم، جنبش حماس با صدور بیانیه ای از کشورهای عضو شورای حقوق بشر که به این قطعنامه رای مثبت دادند و همچنین مواضع زید بن رعد بن الحسین کمیسار عالی حقوق بشر سازمان ملل که انتقادات شدیدی را در اعتراض به کشتار شهروندان فلسطینی بی گناه متوجه رژیم صهیونیستی کرد و به طور آشکار خواستار پایان دادن به اشغالگری های رژیم صهیونیستی شد، تقدیر کرد.
حماس قطعنامه مذکور و مواضع کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل را گام مهمی در آشکار کردن جنایات واشغالگری های رژیم صهیونیستی در حق مردم فلسطین دانست.
حماس از جامعه بین المللی ودادگاه بین المللی کیفری خواست رژیم صهیونیستی را به دلیل جنایات وموارد مکرر نقض حقوق بشر فلسطینیان مجازات و بار دیگر از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنند.
این قطعنامه با رأی منفی آمریکا و مخالفت شدید رژیم صهیونیستی روبرو شد.
از میان ۴۷ عضو شورا، آمریکا و استرالیا رأی منفی و ۱۴ کشور از جمله بریتانیا و آلمان به آن رأی ممتنع دادند. این قطعنامه با ۲۹ رأی مثبت تصویب شد.
ده ها هزار تن از مردم غزه روز گذشته در اولین جمعه ماه مبارک رمضان در مرزهای شرقی نوار غزه راهپیمایی کردند.
در این راهپیمایی که تحت عنوان «جمعه وفاداری به شهدا و مجروحان» برگزار شد، 58 نفر به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی زخمی وده ها نفر بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شدند.
در راهپیمایی های بازگشت که از 30 مارس (10 فروردین) آغاز شده است، وهمچنان ادامه دارد ده ها فلسطینی به شهادت رسیده‌اند که نقطه اوج آن، دوشنبه گذشته همزمان با انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی بود که 64 فلسطینی از جمله یک نوزاد شهید شدند.

ادعای نتانیاهو: ایران قصد گسترش سلاح‌های خطرناک را دارد

ادعای نتانیاهو: ایران قصد گسترش سلاح‌های خطرناک را دارد 

 

 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد ایران قصد دارد در سوریه سلاح‌های خطرناک گسترش دهد.

 

 

 

 

به گزارش گروه بین‌المللی الحراء ، شبکه اسکای نیوز در خبری فوری اعلام کرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در اظهاراتی مدعی شد ایران قصد گسترش سلاح های خطرناک در سوریه را دارد.

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه در اظهاراتی که در حاشیه سفرش به قبرس بیان  کرد، گفت: ایران هر روز علنا خواهان نابودی و محو اسرائیل از روی زمین می شود.

 

وی در ادامه اظهارات خود مدعی شد: ایران هم اکنون به دنبال استقرار سلاح های بسیار خطرناک در سوریه به هدف مشخص نابودی ما است.

 

گفتنی است دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد قرار است نتانیاهو روز چهارشنبه در مسکو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، برای گفتگو درباره موضوعات منطقه دیدار کند.

مطهری: توان موشکی ایران قابل مذاکره نیست

 

مطهری: توان موشکی ایران قابل مذاکره نیست

 

نایب رییس مجلس گفت: اروپایی‌ها باید ضمانت بدهند که در مقابل جریمه‌هایی که آمریکایی‌ها آنها را به دلیل خارج نشدن از برجام می‌کنند، ایستادگی کرده و از بانک‌هایشان حمایت کنند. این اتفاق اگر بیفتد ماندن‌مان در برجام ارزش دارد، این یک پیروزی برای ایران است چون توانسته شکافی بین اروپا و آمریکا ایجاد کند.

 

 

به گزارش خبرگزاری بین المللی الحراء ، به نقل از تابناک، نایب رییس مجلس با بیان اینکه باید مذاکره درباره مسائل منطقه را بپذیریم،‌ گفت: به نظرم در ادامه برجام باید به اروپایی‌ها مهلت دهیم تا ضمانت قوی به ما دهند که واقعا مقابل آمریکا می‌ایستند در غیر این صورت بهتر است ما از برجام خارج شویم.

علی مطهری در حاشیه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران درباره آینده برجام بدون آمریکا و تاکید اروپایی‌ها بر ادامه آن، گفت: اگر اروپایی‌ها ضمانت مستحکمی به ایران بدهند که در مقابل فشارهای آمریکا ایستادگی می‌کنند و به برجام ادامه می‌دهند بهتر است ما در برجام بمانیم.

وی توضیح داد: این ضمانت باید شامل آن باشد که اروپایی‌ها در مقابل جریمه‌هایی که آمریکایی‌ها آنها را به دلیل خارج نشدن از برجام می‌کنند، ایستادگی کرده و از بانک‌هایشان حمایت کنند. این اتفاق اگر بیفتد ماندن‌مان در برجام ارزش دارد، این یک پیروزی برای ایران است چون توانسته شکافی بین اروپا و آمریکا ایجاد کند.

 مطهری افزود:‌ البته به نظرم باید مهلت یک یا دو ماهه به اروپا برای دادن ضمانت قوی به ایران بدهیم تا آنها خسارت‌های احتمالی وارد شده به ایران را هم جبران کنند البته اگر از طرف دیگر اروپایی‌ها بخواهند ما را دو سه سال معطل نگه داشته و بین زمین و آسمان معلق نگه دارند به نظرم بهتر است ظرف یکی دو ماهه از برجام خارج شویم.

 نایب رییس مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا توان موشکی قابل مذاکره است؟ گفت: به هیچ وجه توان موشکی قابل مذاکره نیست البته به نظرم اشکالی ندارد که در مسائل منطقه مذاکره کنیم، همان‌طور که اکنون مذاکره درباره یمن در جریان است و تاکنون درباره سوریه هم مذاکره کردیم. این مساله مهمی نیست چون ما در منطقه دست برتر را داریم.مطهری در جمع‌بندی اظهار کرد: به نظرم در ادامه راه باید ضمن پذیرش مذاکره در منطقه به اروپایی‌ها مهلت دهیم که ضمانت واقعی به ما بدهند که واقعا مقابل آمریکا ایستادگی می‌کنند،‌ اگر این اتفاق رخ نداد بهتر است از برجام خارج شویم.

 نایب رییس مجلس در ادامه در پاسخ به پرسشی در مورد تعیین تکلیف طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی،‌ گفت: امروز در جلسه غیرعلنی مجلس این موضوع بحث شد. با توجه به اینکه تصویب کلیات این طرح نیاز به دو سوم رای نداشت، کلیات این طرح تصویب شده تلقی شد. قرار شد به کمیسیون مشترک رفته تا ایرادات و مغایرت آن با اصل 75 رفع شود و دوباره به صحن آید، احتمالا در صحن تصویب خواهد شد.

 مطهری در پایان درباره آخرین وضعیت لایحه مقابله با حیوان آزاری، گفت: اطلاعی از آن ندارم اما مقابله با حیوان آزاری مورد تاکید اسلام است. البته باید بررسی کنم که این در اولویت دستور مجلس قرار دارد یا خیر، به هر حال ما اکنون مسائل مهم‌تری همچون کودک آزاری و خشونت علیه کودکان داریم که واجب‌تر است دولت لایحه آن را بدهد.

میلیاردها دلار هزینه برای جلوگیری از پیروزی حزب‌الله در انتخابات بی‌نتیجه ماند/ لبنانی‌ها به درخواست سید حسن نصرالله لبیک گفتند

 

 میلیاردها دلار هزینه برای جلوگیری از پیروزی حزب‌الله در انتخابات بی‌نتیجه ماند/ لبنانی‌ها به درخواست سید حسن نصرالله لبیک گفتند 

 

 

رای الیوم در گزارشی به حمایت مردم لبنان از محور مقاومت پرداخت.

 

 

به گزارش گروه بین‌المللی الحراء ، به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه رای‌الیوم، نتایج انتخابات لبنان که به پیروزی حزب الله و هم‌پیمانانش و شکست جریان رقیب انجامید، بسیاری از معادله ها را در این کشور تغییر خواهد داد و با وجود آنکه میلیاردها دلار برای جلوگیری از این پیروزی هزینه شد اما آگاهی و هشیاری لبنانی ها تلاش ها را در این خصوص نقش بر آب کرد.

رای‌الیوم در سرمقاله خود نوشت: سخنان سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان پس از روشن شدن نتایج انتخابات پارلمانی این کشور مبنی بر این که نتایج انتخابات تأکیدی بر هویت مقاوم و عربی بیروت است، قابل توجه بود.  پیروزی حزب الله و متحدان آن در این انتخابات، حمایت بخش زیادی از لبنانی ها از محور مقاومت را تقویت می کند و معادله های سنتی را که خواستار تسلیم لبنان و قرار گرفتن آن در محور کشورهای «میانه روی» عربی به عنوان متحد اصلی آمریکا و طرح های آن در حمایت از رژیم اشغالگر اسرائیل است، تغییر می دهد.

میلیاردها دلار هزینه برای جلوگیری از پیروزی حزب‌الله در انتخابات بی‌نتیجه ماند/ لبنانی‌ها به درخواست سید حسن نصرالله لبیک گفتند

در ادامه این گزارش آمده است در خصوص این که بسیاری از طرف ها چه در داخل یا خارج لبنان به دنبال بر هم زدن ائتلاف نیروهای مقاومت و تضعیف حضور آن در پارلمان بودند و میلیاردها دلار برای رسیدن به این هدف هزینه کردند اما آگاهی و هشیاری لبنانی ها تلاش های آنها را نقش بر آب کرد، با حسن نصرالله هیچ اختلاف نظری نداریم. فراکسیون پارلمانی سعد الحریری یک سوم کرسی های خود را از دست داد زیرا در جبهه کسانی که او را بازداشت کرده بودند قرار گرفت و آنچه را به او دیکته می کردند، پذیرفت و آشکارا به دشمنی با جریان مقاومت پرداخت و هرگونه ائتلاف با حزب الله را رد کرد. این امر به خوبی بیانگر درک نادرست از معادله های سیاسی و رویکرد کلی افکار عمومی لبنان است. وی با این کار محبوبیت مردمی را که در جریان بازداشت خود (در عربستان سعودی) به دست آورده بود، از دست داد.

نخبگان سیاسی لبنانی هنوز چالش های بزرگی پیش روی دارند، منطقه در لبه پرتگاه جنگ قرار دارد. بحثی نیست که رؤسای قوای سه گانه در لبنان با برگزاری این انتخابات آن هم در این اوضاع دشوار منطقه و فشارهای شدید داخلی، موفقیت بزرگی در پاسخ به خواسته های مردم برای برخورداری از دموکراسی شفاف مبتنی بر همزیستی، خودداری از حذف (یکدیگر) و سپردن قضاوت به صندوق های رای، به دست آوردند.

میلیاردها دلار هزینه برای جلوگیری از پیروزی حزب‌الله در انتخابات بی‌نتیجه ماند/ لبنانی‌ها به درخواست سید حسن نصرالله لبیک گفتند

سید حسن نصرالله با توجه به تهدیدات اسرائیل و فشارها و توطئه های آمریکا خواستار چتر حمایتی سیاسی برای محور مقاومت بود و رأی دهندگان لبنانی هم به درخواست وی لبیک گفتند و نتیجه ای که می خواست به دست آورد و همین امر نشان دهنده حمایت بخش وسیع و مهمی از لبنانی ها از برنامه جریان وی و نیز رهبری وی است.

دولت ائتلافی لبنان که نظارت بر برگزاری این انتخابات را بر عهده داشت و آزادی، شفافیت و امنیت را برای برگزاری آن تأمین کرد، شایسته تقدیر است و باید به آن تبریک گفت. انتظار می رود دولت آینده لبنان با انتخاب وزرای شایسته که قادر به حل مشکلات و برطرف کردن نارسایی ها باشند، واکسینه شود و لبنان را به سوی ساحل امن سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هدایت کند.

مطالب بیشتر ...

  1. کار برجام امروز تمام می‌شود؛ چه با یک ضربه، چه با هزار ضربه چاقو / دیپلمات‌های اروپایی می‌گویند نتوانستند ترامپ را متقاعد کنند
  2. ۹ هشدار «روحانی» به «ترامپ»
  3. پوتین بار دیگر بعنوان رئیس‌جمهور سوگند یاد کرد
  4. استعفای کابینه دولت روسیه بعد از مراسم تحلیف ولادیمیر پوتین

لینک های مرتبط

تبلیغات