اخبار برگزیده

پیام دبیرکل سازمان مستقل بین المللی حقوق بشر امت واحده جهان اسلام KUNS به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و پاسداشت روز زن

نام گذاری این روز فرخنده به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) به عنوان روز زن، جهت گیری روشن گرایانه معمار کبیر انقلاب درمسیرتعالی بانوان ایران اسلامی بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

دختر جوان آمريكايي: به عشق امام خميني مسلمان شدم

 

 

 

 

گلندا اوربين گفت: بعد از تشرف به اسلام و محجبه شدن، به من گفتند حجاب تو بيماران و پرسنل بيمارستان را اذيت مي كند به دنبال حرفه و شغل ديگري برو چرا كه اينجا حجاب تو مناسب نيست.  

علی کهنمویی-امام خمینی-حجاب دختر جوان آمريكايي: به عشق امام خميني مسلمان شدم

حجت الاسلام پناهیان: امروزه مفاهیمی چون حقوق بشر با غدیر قابل تحقق‌تر است

حجت الاسلام پناهیان گفت: امروزه مفاهیمی همچون حقوق بشر، آزادی، دموکراسی و هر نوع مفهومی که زیر مجموعه این مفاهیم قرار می گیرد ... 

ادامه مطلب: حجت الاسلام پناهیان: امروزه مفاهیمی چون حقوق بشر با غدیر قابل تحقق‌تر است

جهان آفرينش در جهان بيني قرآن

چکيده


مطالعه جهان بيني قرآن، گونه اي از مطالعه معناشناسي قرآن است که در آن به مطالعه و تجزيه و تحليل آيات قرآن با هدف دست يابي به تصور قرآن از مفاهيم عمده اي همچون خدا، انسان، جهان هستي و آخرت پرداخته مي شود. شناخت جهان بيني قرآن، علاوه بر آنکه توصيف قرآن را از اين مفاهيم عمده به دست مي دهد، از نظر زباني نيز اهميت دارد؛ زيرا تصور قرآن از جهان هستي بر سرتاسر دستگاه تصوري قرآن سايه افکنده و همه مفاهيم و پيوندهايي که در قرآن ميان آن ها برقرار شده است، عميقاً تحت تأثير جايگاهي مي باشد که قرآن براي اين مفاهيم عمده قائل است.
کليد واژه ها: خدا، قرآن، جهان بيني، انسان، آخرت.
مقدمه

مطالعه جهان بيني، قرآن بي شک يکي از مهم ترين زمينه هاي مطالعه در قرآن به شمار مي آيد. اهميت مسئله آن هنگام دو چندان مي نمايد که بدانيم اين جهان بيني بر همه مفاهيم و احکام قرآن و نيز همه حوزه هاي معنايي قرآن، به عنوان اساس و محور انديشه قرآني سايه افکنده است.

لینک های مرتبط

تبلیغات