اخبار برگزیده

اطاله دادرسی

اطاله دادرسی چیست؟

یکی از مسائل مهم در دستگاه قضایی که جز مسائل غیر قابل انکار دستگاه قضا محسوب میشود اطاله دادرسی

است. اطله دادرسی در تعریف به معنای طولانی شدن زمان رسیدگی به پرونده های قضایی در

دادگاه ها و دادسراها و مراجع شبه قضایی است که سابقه ای دیرینه در دستگاه قضایی کشور دارد .

ادامه مطلب: اطاله دادرسی

دل نوشته

 

 

 " خداوندا "

برگ در هنگام زوال می افتد و میوه به هنگام کمالاگر قرار بر رفتن است میوه ام گردان و بعد ببر

" بارالها "

زمین تنگ است و آسمان دلتنگبر من خرده نگیر اگر نالانم...من هنوز رسم عاشقی نمی دانم

" خداوندا "

کمکم کن پیمانی را که در طوفان با تو بستم, در آرامش فراموش نکنم و در طوفان های زندگی با" خدا" باشم نه ناخدا

" بارالها "

به دل نگیر اگر گاهی "زبانم " ازشکرت باز می ایستدتقصیری ندارد قاصر است کم میآورد دربرابر بزرگی ات....لکنت می گیرد واژه هایم در برابرت!در دلم اما همیشهذکر خیرت جاریستمن برای بندگی تو هزار و یک دلیل می خواهمممنونم که بی چون و چرا برایم " خدایی " میکنی....امکان ندارد که کسیچراغی برای دیگرانروشن کند و خودشدر تاریکی بماند...

خدایا : پنجره ای برایتماشا و حنجره ای برایصدا زدن ندارم ،امیدم به توست ،پس بی آنکهنامم را بپرسی ودفترهای دیروزم راورق بزنى، رحمتت را بر همه کسانیکهبرایم عزیزند جاری کن.

الــــهـــــے آمـــــیـــــن‌

اعتراض شدید اتحادیه جهانی علمای اسلام به انتقال سفارت آمریکا به قدس

الحراء: اتحادیه جهانی علمای اسلام ضمن هشدار درباره پیامدهای تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به قدس، خواستار حمایت گسترده امت اسلامی از مساله فلسطین شد. ادامه مطلب: اعتراض شدید اتحادیه جهانی علمای اسلام به انتقال سفارت آمریکا به قدس

مجازات جرایم ریانه ای

مجازات جرایم رایانه ای چیست ؟

بر اساس قانون جرایم رایانه‌ای مجازات‌های مخصوص به خود را دارد و هرکس مرتکب اعمال مجرمانه شود باید مجازات‌های قانونی را طی کند

بر اساس قانون جرایم رایانه‌ای مجازات‌های مخصوص به خود را دارد و هرکس مرتکب اعمال مجرمانه شود باید مجازات‌های قانونی را طی کند.

 تولید، انتشار، توزیع یا معامله داده‌ها یا نرم افزار‌ها یا هر نوع ابزار الکترونیکی که صرفاً به منظور ارتکاب جرایم رایانه‌ای به کار می‌روند، فروش یا انتشار یا در دسترس قرار دادن گذرواژه یا هر داده‌ای که امکان دسترسی غیرمجاز به داده‌ها یا سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی متعلق به دیگری را فراهم می‌کند از جمله جرایم رایانه‌ای هستند.

همچنین آموزش نحوه ارتکاب جرایم دسترسی غیرمجاز، شنود غیرمجاز، جاسوسی رایانه‌ای و تخریب و اخلال در داده‌ها یا سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی هم بر اساس قانون جرم است.

بر اساس قانون در صورتی که فردی این جرایم را انجام دهد به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

توجه به این نکته ضروری است که چنانچه مرتکب اعمال یاد شده را حرفه خود قرار داده باشد، به حداکثر هر دو مجازات مقرر در این ماده محکوم خواهد شد.

اعتراض برندگان جایزه صلح نوبل به جنایات علیه مسلمانان میانمار

الحراء:گروهی از برندگان ادوار مختلف جایزه صلح نوبل با نوشتن نامه ای اعتراضی به شورای امنیت سازمان ملل متحد، خواهان توقف پاکسازی قومی مسلمانان میانمار از سوی دولت و رهبر این کشور شدند. ادامه مطلب: اعتراض برندگان جایزه صلح نوبل به جنایات علیه مسلمانان میانمار

لینک های مرتبط

تبلیغات