اخبار برگزیده
حقوق بشر از ديدگاه اسلام/آیت الله مصباح یزدی

حقوق بشر از ديدگاه ا...

      سخنان آيت‌الله محمدتقي مصباح‌يزدي در تبيين مباحث حقوق و حقوق بشر از...

 رهبر معظم انقلاب اسلامی اينها ميدانند اسلام ميتواند امت اسلامى را به يك قدرت عظيم تبديل كند.

رهبر معظم انقلاب اس...

اسم حقوق بشر را می ‏آورند، اسم دموكراسى را می ‏آورند، اسم...

اسلاید شو خبر

اخبار ویژه

گروههای تخصصی مطالعاتی

حقوق زن درجوامع اسلامی/حجت الاسلام و المسلمین موسی قربانی

حقوق زن درجوامع...

با توجه به اینکه منشاء قوانین اسلامی، ‌وحی خداوند در قرآن است بر همین اساس‌ وظایف‌ و مسؤولیت‌‌های انسان‌‌ها متناسب با‌ وضعیت‌ و شرایط روحی‌ و جسمی‌ هر دو جنس تعیین شده است. در دین اسلام آمده که همه انسان ها در پیشگاه خداوند جایگاهی یکسان دارند و اینطور نیست که عده‌ای از حیث سفید یا سیاه بودن، زن یا...

بیداری اسلامی

قرن اسلام

قرن اسلام...

  متن کامل بيانات حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای در ديدارحاضرین در اجلاس جهانی «جوانان و بيدارى اسلامى»    

آموزش

حقوق شهروندی

حقوق شهروندی...

واژه شهروندی از واژه هایی است که بسیار به گوش ما می رسد. برخی اوقات در رسانه ها از این واژه به عنوان اهالی یک شهر استفاده می شود. مثلا شهروندان تهرانی یعنی اهالی تهران و یا شهروندان اصفهانی به معنای مردم شهر اصفهان استفاده می شود. اما معنای تخصصی واژه شهروند به چه معناست؟   پیشگفتار یکی از درخواست‌های همیشگی کاربران...

برگزیده اخبار

 	رسیدگی به حدود ۳۰ پرونده حادثه پلاسکو در مجتمع شهید بهشتی

رسیدگی به حدود ۳۰ پرونده حادثه پلاسکو در مجتمع شهید بهشتی

الحراء: پوریانی با اشاره به پرونده‌‏های مربوط به حادثه آتش‎سوزی پلاسکو گفت: حدود 30 پرونده در این زمینه تشکیل و در شعبه اول دادگاه عمومی حقوقی تهران مورد رسیدگی قرار...

کاخ سفید: در حال بررسی طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی هستیم

کاخ سفید: در حال بررسی طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی هستیم

الحراء: طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی در صورت تصویب نهایی در سنا باید به امضای رئیس جمهوری آمریکا برسد و کاخ سفید اعلام کرد که در حال بررسی...

اسرائیل از ابتدای سال تاکنون ۱۱ کودک فلسطینی را کشته است

اسرائیل از ابتدای سال تاکنون ۱۱ کودک فلسطینی را کشته است

الحراء: شاخه فلسطین جنبش بین‌المللی دفاع از کودکان اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون ۱۱ کودک را در اراضی فلسطینی کشته است که ۱۰ تن...

گزارش عفو بین‌الملل درباره خشونت جنسی در سودان جنوبی

گزارش عفو بین‌الملل درباره خشونت جنسی در سودان جنوبی

الحراء: گزارش جدید عفو بین‌الملل فاش کرد چهار سال پس از آغاز جنگ داخلی ویرانگر در سودان جنوبی، جوانترین کشور جهان همچنان با خشونت‌ جنسی در حجم گسترده رنج می‌برد.

واکنش دبیرکل سازمان ملل به خشونت های قدس

واکنش دبیرکل سازمان ملل به خشونت های قدس

الحراء:دبیرکل سازمان ملل طی بیانیه‌ای نسبت به درگیری‌های قدس و مسجد الاقصی ابراز نگرانی کرده و خواستار خویشتن‌داری طرفین شد.

واکنش رئیس جماعت علمای عراق به اقدامات صهیونیستها علیه مسجد الاقصی

واکنش رئیس جماعت علمای عراق به اقدامات صهیونیستها علیه مسجد الاقصی

الحراء: تجاوز رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی نشانگر ضعف مواضع و اقدامات اعراب در قبال این رژیم است و باید همایشی با حضور علمای جهان اسلام و همچنین سران جنبش...

«
»
موقعیت شما: Homeشکایت یا ارائه گزارش نقض حقوق بشرحقوق بشر در جهانانتقاد عفو بین الملل از استرالیا

انتقاد عفو بین الملل از استرالیا

الحراء: سازمان عفو بین الملل سیاست های بازداشتگاهی استرالیا در قبال پناهجویان در 'نائورو' و مانوس' را غیرانسانی و آزاردهنده دانست و برای دومین سال متوالی خواستار لغو آن شد.

 

به گزارش شبکه خبری جهانی الحراء، تارنمای شبکه 'اس.بی.اس' استرالیا روز شنبه اعلام کرد سازمان عفو بین الملل در گزارش خود در خصوص وضعیت حقوق بشر در جهان به تندی از استرالیا به دلیل کوتاهی در کاهش شکاف موجود در حبس زندانیان بومی استرالیایی نیز انتقاد کرد.
از منظر بین المللی نیز این گزارش سال 2016 را سالی توصیف کرد که در آن دولت ها و گروه های مسلح در سرتاسر جهان بدبختی و ترس را برای مردم بی گناه ایجاد کرده اند.
سازمان عفو بین الملل در این گزارش از سیاست بازداشتگا ه های استرالیا به شدت انتقاد کرد و به امتناع کانبرا از پیشنهاد نیوزیلند درخصوص اسکان 150 پناهنده از جزیره مانوس و نائورو اشاره شده است.
'کلیر مالینسون' مدیر سازمان عفو بین الملل، گفت که استرالیا در سیاست های پناهندگی خود ریاکارانه عمل می کند و باید تکلیف را مشخص کند. این بسیار فوق العاده بود که استرالیا قبول کرد تا12 هزار پناهجوی سوری را پناه دهد و 10 هزار نفر آنها در حال حاضر به خوبی اسکان داده شده اند. ولی هنوز تعدادی از سوری ها را داریم که در جزیره مانوس حبس شده اند. پس تناقض بسیاری داریم.
'تیم اوکانر' سخنگوی شورای پناهندگان استرالیا نیز گفت که از نحوه برخورد دولت استرالیا با پناهجویان نگران است.
وی گفت: این یک نگرانی بسیار بزرگی برای استرالیاست. در حقیقت میلیاردها دلار از هزینه مالیات دهندگان صرف می شود، و آینده بسیاری از مردم بیگناه را از بین می برد.
در گزارش منتشر شده عفو بین الملل در سال 2016 از سیاست استرالیا در پردازش پناهجویان به عنوان 'شرم آورترین' و یکی از بدترین نوع آن در جهان یاد شده است.
اوکانر گفت: انتقادات مستمر در حقیقت عدم اقدام موثر در مورد این مساله در سطح سیاسی را نشان می دهد. اگرچه تغییر زیادی در سطح سیاسی در این مرحله وجود ندارد، ولی آنچه که ما شاهد آن هستیم این است که استرالیا در کانون توجه بین المللی قرار گرفته و نشان داده است در وضعیت ناامید کننده ای قرار دارد.
این گزارش همچنین نظام عدالت استرالیا را نسبت به بومیان این کشور به ویژه کودکان با توجه به افزایش نرخ زندانیان و گزارش های سوءاستفاده و مرگ و میر در زندان ها زیر سئوال برده است.
در این گزارش آمده است: کودکان بومی استرالیا 24 برابر بیشتر از کودکان غیربومی بازداشت می شوند.
'کلیر مالینسون' مدیر سازمان عفو بین الملل گفت که این مساله استرالیایی ها را شوکه کرد.
وی گفت: یکی از چیزهایی که ما شناسایی کردیم این است که تحت کنوانسیون حقوق کودک، حداقل سن برای زندانی کودکان 12 سال است، ولی در استرالیا ما شاهد زندانی کردن بچه های 10 تا 11 سال بوده ایم و اکثریت قریب به اتفاق آنان یعنی بیش از 80 درصدشان بچه های بومی استرالیا بودند.
اینمقام عفو بین المبل گفت که این سازمان از دولت استرالیا و 'مالکوم ترنبول' نخست وزیر این کشور خواسته است رسیدگی به این موضوعات را در اولویت کاری خود قرار دهد.
دراین گزارش به فیلمی که سال گذشته در خصوص بدرفتاری و سوء استفاده از کودکان در بازداشتگاهی در استرالیا به رسانه ها درز کرد نیز اشاره شده است.

 

 

 

 

لینک های مرتبط

تبلیغات