اخبار برگزیده
حقوق بشر از ديدگاه اسلام/آیت الله مصباح یزدی

حقوق بشر از ديدگاه ا...

      سخنان آيت‌الله محمدتقي مصباح‌يزدي در تبيين مباحث حقوق و حقوق بشر از...

 رهبر معظم انقلاب اسلامی اينها ميدانند اسلام ميتواند امت اسلامى را به يك قدرت عظيم تبديل كند.

رهبر معظم انقلاب اس...

اسم حقوق بشر را می ‏آورند، اسم دموكراسى را می ‏آورند، اسم...

اسلاید شو خبر

اخبار ویژه

گروههای تخصصی مطالعاتی

حقوق زن درجوامع اسلامی/حجت الاسلام و المسلمین موسی قربانی

حقوق زن درجوامع...

با توجه به اینکه منشاء قوانین اسلامی، ‌وحی خداوند در قرآن است بر همین اساس‌ وظایف‌ و مسؤولیت‌‌های انسان‌‌ها متناسب با‌ وضعیت‌ و شرایط روحی‌ و جسمی‌ هر دو جنس تعیین شده است. در دین اسلام آمده که همه انسان ها در پیشگاه خداوند جایگاهی یکسان دارند و اینطور نیست که عده‌ای از حیث سفید یا سیاه بودن، زن یا...

بیداری اسلامی

قرن اسلام

قرن اسلام...

  متن کامل بيانات حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای در ديدارحاضرین در اجلاس جهانی «جوانان و بيدارى اسلامى»    

آموزش

حقوق شهروندی

حقوق شهروندی...

واژه شهروندی از واژه هایی است که بسیار به گوش ما می رسد. برخی اوقات در رسانه ها از این واژه به عنوان اهالی یک شهر استفاده می شود. مثلا شهروندان تهرانی یعنی اهالی تهران و یا شهروندان اصفهانی به معنای مردم شهر اصفهان استفاده می شود. اما معنای تخصصی واژه شهروند به چه معناست؟   پیشگفتار یکی از درخواست‌های همیشگی کاربران...

برگزیده اخبار

 	رسیدگی به حدود ۳۰ پرونده حادثه پلاسکو در مجتمع شهید بهشتی

رسیدگی به حدود ۳۰ پرونده حادثه پلاسکو در مجتمع شهید بهشتی

الحراء: پوریانی با اشاره به پرونده‌‏های مربوط به حادثه آتش‎سوزی پلاسکو گفت: حدود 30 پرونده در این زمینه تشکیل و در شعبه اول دادگاه عمومی حقوقی تهران مورد رسیدگی قرار...

کاخ سفید: در حال بررسی طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی هستیم

کاخ سفید: در حال بررسی طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی هستیم

الحراء: طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی در صورت تصویب نهایی در سنا باید به امضای رئیس جمهوری آمریکا برسد و کاخ سفید اعلام کرد که در حال بررسی...

اسرائیل از ابتدای سال تاکنون ۱۱ کودک فلسطینی را کشته است

اسرائیل از ابتدای سال تاکنون ۱۱ کودک فلسطینی را کشته است

الحراء: شاخه فلسطین جنبش بین‌المللی دفاع از کودکان اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون ۱۱ کودک را در اراضی فلسطینی کشته است که ۱۰ تن...

گزارش عفو بین‌الملل درباره خشونت جنسی در سودان جنوبی

گزارش عفو بین‌الملل درباره خشونت جنسی در سودان جنوبی

الحراء: گزارش جدید عفو بین‌الملل فاش کرد چهار سال پس از آغاز جنگ داخلی ویرانگر در سودان جنوبی، جوانترین کشور جهان همچنان با خشونت‌ جنسی در حجم گسترده رنج می‌برد.

واکنش دبیرکل سازمان ملل به خشونت های قدس

واکنش دبیرکل سازمان ملل به خشونت های قدس

الحراء:دبیرکل سازمان ملل طی بیانیه‌ای نسبت به درگیری‌های قدس و مسجد الاقصی ابراز نگرانی کرده و خواستار خویشتن‌داری طرفین شد.

واکنش رئیس جماعت علمای عراق به اقدامات صهیونیستها علیه مسجد الاقصی

واکنش رئیس جماعت علمای عراق به اقدامات صهیونیستها علیه مسجد الاقصی

الحراء: تجاوز رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی نشانگر ضعف مواضع و اقدامات اعراب در قبال این رژیم است و باید همایشی با حضور علمای جهان اسلام و همچنین سران جنبش...

«
»
موقعیت شما: Homeشکایت یا ارائه گزارش نقض حقوق بشرحقوق بشر در جهانپارلمان بحرین با محاکمه غیرنظامیان در دادگاه‌های نظامی موافقت کرد

پارلمان بحرین با محاکمه غیرنظامیان در دادگاه‌های نظامی موافقت کرد

الحراء: ۳۱ نماینده پارلمان بحرین با پیش‌نویس اصلاح قانون اساسی مبنی بر اعطای اختیارات بیشتر به دادگاه‌های نظامی موافقت کردند. از سوی‌ دیگر وزارت کشور بحرین از شناسایی و بازداشت اعضای چند گروهک "تروریستی" در این کشور خبر داد.

 

به گزارش شبکه خبری جهانی الحراء، به نقل از سایت مرآة البحرین، ۳۱ نماینده پارلمان بحرین با طرح پیشنهادی "حمد بن عیسی آل خلیفه"، پادشاه این کشور برای اصلاح قانون اساسی شامل اعطای اختیارات بیشتر به دستگاه قضایی نظامی از جمله محاکمه غیرنظامیان در این دادگاه‌ها موافقت کردند. اما سه نماینده به نام‌های جمیله السماک، شیخ مجید العصفور و علی العطیش رای نداده و محمد میلاد به این طرح که با فوریت به پارلمان ارائه شد، رای مخالف داد.

در طرح اصلاحی ماده ۱۰۵ بند «ب» قانون اساسی بحرین قوانین دادگاه‌های نظامی و اختیاراتشان در مورد نیروهای دفاعی کشور، گارد ملی و نیروهای امنیتی شرح داده شده است.

در حال حاضر در بند «ب» ماده ۱۰۵ قانون اساسی بحرین آمده است، دادگاه‌های نظامی تنها به جرائم نظامی صورت گرفته از سوی نیروهای دستگاه نظامی بحرین، گارد ملی و نیروهای امنیتی اختصاص دارند و شامل دیگر اشخاص نمی‌شود مگر در مورد اعلام حکومت نظامی که آن هم در چارچوبی است که قانون تعریف کرده است.

یوسف فلیفل، رئیس‌ دستگاه قضایی که در جلسه بررسی این طرح حضور داشت، گفت: اصلاح بند مربوط به دستگاه قضایی نظامی در قانون اساسی بسیار دیر انجام شد که هدف از آن مبارزه با تروریسم به هر شکلی است.

فلیفل افزود: جرائم تروریستی دستگاه نظامی کشور، نیروهای امنیتی و گارد ملی آن را تهدید می‌کند و بحث ما درباره جرائم تروریستی است که مبارزه با تروریسم نیز شامل آن می‌شود.

محمد راشد بو حمود، معاون مسئول امور حقوقی وزارت کشور بحرین گفت: اصلاح بند مربوط به دستگاه قضایی نظامی در قانون اساسی به مسئولان مربوطه کمک می‌کند برخی پرونده‌ها را که خطری علیه منافع عمومی محسوب می‌شوند به دستگاه قضایی نظامی ارجاع دهند.

بو حمود افزود: این اصلاح قانون در واقع در راستای تحکیم و تقویت یک حکم قانونی ساده است و جزئیات آن بعدا در قالب قوانین به نمایندگان ارائه خواهد شد.

بازداشت ۲۰ تن به اتهامات "تروریستی" که شامل چهره‌های مخالف نیز است

از سوی دیگر، وزارت کشور بحرین در بیانیه‌ای از شناسایی گروهک‌هایی تروریستی در جریان عملیات‌هایی که از نهم تا نوزدهم فوریه سال جاری در این کشور انجام شده، خبر داد.

طبق این بیانیه، در عملیات‌های مذکور ۲۰ تن از جمله چهار زن به اتهام مخفی‌ کردن نزدیکانشان که تحت تعقیب وزارت کشور بودند، بازداشت شدند.

بر اساس بیانیه مذکور، چند تن از مخالفان و نیز محمد صالح القشعمی، یک چهره مذهبی در میان افراد بازداشت شده بودند.

وزارت کشور بحرین در ادامه مدعی شد که هشت تن از افراد بازداشت شده در ایران و عراق آموزش‌های نظامی و استفاده از اسلحه را دیده بودند.

رژیم آل خلیفه همواره مدعی است که ایران از اعتراضات مردمی در این کشور که از حدود شش سال پیش آغاز شده حمایت می‌کند در حالی که این اتهامات در گزارش کمیته حقیقت‌یابی که پاشاه بحرین مامور رسیدگی به اوضاع کرده، تکذیب شد.

 

 

 

 

 

 

 

لینک های مرتبط

تبلیغات