اخبار برگزیده
حقوق بشر از ديدگاه اسلام/آیت الله مصباح یزدی

حقوق بشر از ديدگاه ا...

      سخنان آيت‌الله محمدتقي مصباح‌يزدي در تبيين مباحث حقوق و حقوق بشر از...

 رهبر معظم انقلاب اسلامی اينها ميدانند اسلام ميتواند امت اسلامى را به يك قدرت عظيم تبديل كند.

رهبر معظم انقلاب اس...

اسم حقوق بشر را می ‏آورند، اسم دموكراسى را می ‏آورند، اسم...

اسلاید شو خبر

اخبار ویژه

گروههای تخصصی مطالعاتی

حقوق زن درجوامع اسلامی/حجت الاسلام و المسلمین موسی قربانی

حقوق زن درجوامع...

با توجه به اینکه منشاء قوانین اسلامی، ‌وحی خداوند در قرآن است بر همین اساس‌ وظایف‌ و مسؤولیت‌‌های انسان‌‌ها متناسب با‌ وضعیت‌ و شرایط روحی‌ و جسمی‌ هر دو جنس تعیین شده است. در دین اسلام آمده که همه انسان ها در پیشگاه خداوند جایگاهی یکسان دارند و اینطور نیست که عده‌ای از حیث سفید یا سیاه بودن، زن یا...

بیداری اسلامی

قرن اسلام

قرن اسلام...

  متن کامل بيانات حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای در ديدارحاضرین در اجلاس جهانی «جوانان و بيدارى اسلامى»    

آموزش

حقوق شهروندی

حقوق شهروندی...

واژه شهروندی از واژه هایی است که بسیار به گوش ما می رسد. برخی اوقات در رسانه ها از این واژه به عنوان اهالی یک شهر استفاده می شود. مثلا شهروندان تهرانی یعنی اهالی تهران و یا شهروندان اصفهانی به معنای مردم شهر اصفهان استفاده می شود. اما معنای تخصصی واژه شهروند به چه معناست؟   پیشگفتار یکی از درخواست‌های همیشگی کاربران...

برگزیده اخبار

 	رسیدگی به حدود ۳۰ پرونده حادثه پلاسکو در مجتمع شهید بهشتی

رسیدگی به حدود ۳۰ پرونده حادثه پلاسکو در مجتمع شهید بهشتی

الحراء: پوریانی با اشاره به پرونده‌‏های مربوط به حادثه آتش‎سوزی پلاسکو گفت: حدود 30 پرونده در این زمینه تشکیل و در شعبه اول دادگاه عمومی حقوقی تهران مورد رسیدگی قرار...

کاخ سفید: در حال بررسی طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی هستیم

کاخ سفید: در حال بررسی طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی هستیم

الحراء: طرح تحریم ایران، روسیه و کره شمالی در صورت تصویب نهایی در سنا باید به امضای رئیس جمهوری آمریکا برسد و کاخ سفید اعلام کرد که در حال بررسی...

اسرائیل از ابتدای سال تاکنون ۱۱ کودک فلسطینی را کشته است

اسرائیل از ابتدای سال تاکنون ۱۱ کودک فلسطینی را کشته است

الحراء: شاخه فلسطین جنبش بین‌المللی دفاع از کودکان اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از آغاز سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون ۱۱ کودک را در اراضی فلسطینی کشته است که ۱۰ تن...

گزارش عفو بین‌الملل درباره خشونت جنسی در سودان جنوبی

گزارش عفو بین‌الملل درباره خشونت جنسی در سودان جنوبی

الحراء: گزارش جدید عفو بین‌الملل فاش کرد چهار سال پس از آغاز جنگ داخلی ویرانگر در سودان جنوبی، جوانترین کشور جهان همچنان با خشونت‌ جنسی در حجم گسترده رنج می‌برد.

واکنش دبیرکل سازمان ملل به خشونت های قدس

واکنش دبیرکل سازمان ملل به خشونت های قدس

الحراء:دبیرکل سازمان ملل طی بیانیه‌ای نسبت به درگیری‌های قدس و مسجد الاقصی ابراز نگرانی کرده و خواستار خویشتن‌داری طرفین شد.

واکنش رئیس جماعت علمای عراق به اقدامات صهیونیستها علیه مسجد الاقصی

واکنش رئیس جماعت علمای عراق به اقدامات صهیونیستها علیه مسجد الاقصی

الحراء: تجاوز رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی نشانگر ضعف مواضع و اقدامات اعراب در قبال این رژیم است و باید همایشی با حضور علمای جهان اسلام و همچنین سران جنبش...

«
»
موقعیت شما: Homeشکایت یا ارائه گزارش نقض حقوق بشرحقوق بشر در جهانشورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد، دهه‌ها سوءاستفاده‌های "سیستماتیک" علیه مسلمانان روهینجا دلیل خشونت‌های فزاینده در ایالت راخین میانمار است و مقامات می‌توانستند از این خونریزی جلوگیری کنند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد، دهه‌ها سوءاستفاده‌های "سیستماتیک" علیه مسلمانان روهینجا دلیل خشونت‌های فزاینده در ایالت راخین میانمار است و مقامات می‌توانستند از این خونریزی جلوگیری کنند.

الحراء شورای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد، دهه‌ها سوءاستفاده‌های "سیستماتیک" علیه مسلمانان روهینجا دلیل خشونت‌های فزاینده در ایالت راخین میانمار است و مقامات می‌توانستند از این خونریزی جلوگیری کنند.

به گزارش شبکه جهانی الحراء زید رعد الحسین، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نسبت به افزایش درگیری در ایالت راخین که از روز جمعه پس از حمله شبه نظامیان به نیروهای امنیتی میانمار شدت گرفت، هشدار داد.

او در بیانیه‌ای گفت: من کاملا این حملات خشونت آمیز به پرسنل امنیتی را که کشته شدن تعداد زیادی از مردم و آوارگی هزاران تن را به همراه داشت، ‌محکوم می‌کنم.

در همین حال به گزارش خبرگزاری رویترز، زید رعد الحسین در بیانیه‌ای دیگر روز سه شنبه اظهار کرد: بیش از 8.700 تن از مسلمانان روهینجایی از میانمار به بنگلادش فرار کرده‌اند.

کمیسر عالی شورای حقوق بشر گفت: این نوبت از حوادث اخیر نه تنها "ناامیدکننده" است بلکه با توجه به نقص حقوق بشر مداوم و سیستماتیک نظیر پاسخ خشونت آمیز نیروهای امنیتی به این حمله از اکتبر 2016 که به افزایش خشونت‌ها دامن زد، قابل پیش بینی بوده و می‌توانست جلوگیری شود.

مسلمانان روهینجا در گذشته از خشونت اجتناب می‌کردند، اما این موضع‌گیری در اکتبر گذشته زمانی که یک گروه شبه نظامی نوپا  حملات غافلگیرانه‌ای به پست‌های مرزی آغاز کرد، تغییر یافت. نیروهای امنیتی میانمار هم نسبت به این حمله ناگهانی با یک "عملیات پاکسازی" خشونت آمیز که سازمان ملل هشدار داد می‌تواند به "نسل کشی قومی" منجر شود، واکنش نشان دادند.

در همین حال رعد الحسین خواست که کسانی که به نیروهای امنیتی و غیر نظامیان حمله کرده‌اند مورد محاکمه قرار بگیرند و از تمام طرف‌ها خواست از افزایش خشونت‌ها ممانعت کنند.

او همچنین از میانمار خواست که دسترسی سازمان‌های بشر دوستانه را تسهیل کند و افزود حفاظت از کسانی که در این ایالت هستند وظیفه این کشور است.

سخنگوی آژانس پناهندگی سازمان ملل در یک نشست خبری در ژنو گفت، برآورد شده از روز پنج شنبه تا یکشنبه حدود 5.200 روهینجایی  وارد بنگلادش شده‌اند.

آژانس پناجویان سازمان ملل همچنین خشونت‌های ایالت راخین را محکوم کرده و از جامعه بین‌الملل خواسته که از بنگلادش برای اجازه ورود مسلمانان روهینجا حمایت کنند.

لینک های مرتبط

تبلیغات