اخبار برگزیده

انتقاد اتحادیه عرب از بی‌توجهی به حقوق مشروع ملت فلسطین

حقوق بشر  -جهان  - دبیرکل اتحادیه عرب تأکید کرد، بی‌توجهی به حقوق مشروع ملت فلسطین تنها باعث احساس ظلم بیشتر ملت‌های عربی می‌شود و اعتماد آنها به قدرت جامعه بین‌المللی برای احقاق حقوق صاحبان حق را از بین برده و زمینه را برای اقدامات تروریستی و توسل به خشونت و افراطی‌گری فراهم می‌سازد.  به گزارش ایسنا، احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب در جریان سخنرانی خود در جمع سران کشورهای عربی و آفریقایی در جریان چهارمین اجلاس سران این کشورها تصریح کرد که اصلاح این وضعیت نیازمند تداوم حمایت قوی از مبارزات ملت فلسطین برای دستیابی به آزادی و تشکیل کشور مستقل فلسطین است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین به نقل از منابع خبری مصر، وی افزود که این اجلاس محفل مهمی برای افزایش رایزنی‌های سیاسی میان طرفین درباره مسائل و پرونده‌های حیاتی و در رأس آن‌ها مسأله فلسطین، مسائل امنیتی، توسعه و مبارزه با تروریسم است.

دبیرکل اتحادیه عرب همچنین تصریح کرد، افزایش همکاری‌های اقتصادی میان طرف‌های عربی و آفریقایی از اهمیت زیادی برخوردار است.

ابوالغیط تأکید کرد که در مرحله آینده باید روابط خوبی میان طرفین عربی و آفریقایی برقرار شود تا مشکلاتی که طی سه دهه گذشته مانعی بر سر راه همکاری‌های عربی و آفریقایی بودند، برطرف شوند و زمینه ازسرگیری این همکاری‌های مهم و حیاتی میان طرفین فراهم گردد.

لینک های مرتبط

تبلیغات